Mądre prezenty

Z okazji nadchodzących Świąt zaczęłam głowić się, jak tu zrobić, żeby móc obdarować najbliższych, a przy tym być w zgodzie z moimi postanowieniami. Wyklarowała mi się taka lista:

Zgodnie z jej zasadami przygotowałam:

Dla dzieciaczków prezenty z drugiej ręki na olx.pl Na serio można znaleźć prawdziwe perełki, w stanie idealnym, a do tego tańsze o połowę. Głównym celem tegorocznego polowania było LEGO CITY, mężuś natomiast dostał zaproszenie na kurs wegańskiego gotowania.

Do zapakowania wszystkich upominków pod choinkę wykorzystałam torebki, które chyba od zawsze chomikuję. Nie mogłam za bardzo wykorzystać pomysłu z pakowaniem w rysunki dzieci, jeszcze za wcześnie. Trzeba by było gorliwie tłumaczyć skąd Mikołaj miał do nich dostęp. Ale za to pomysł wykorzystaliśmy krótko potem, kiedy najstarszy szedł na urodziny koleżanki. Tak zapakowany prezent zrobił dużą furorę, jest chyba bardziej osobisty i taki szczery:)

Macie jakieś swoje dodatkowe patenty za zero waste’owe odpowiedzialne prezenty? Chętnie poczytam, bo zbliżają się kolejne okazji:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Error: Access token session has expired, please reauthorize access token.

Napisz do mniefacebook instagram email